Tallózás témavezető(k) szerint

Vissza
Export [Atom feed] Atom [RSS feed] RSS 1.0 [RSS2 feed] RSS 2.0
Találatok száma: 121.

Varga, Fanni (2024) Bakonyi kultúra és néphagyományok- Hagyományok, népdalok kutatása egy bakonyi falucskában - Csetény. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Molnár, Patrícia (2024) Lenti térség néphagyományainak megőrzése és továbbörökítése a kisgyermekek számára. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Csernák, Csenge Tamara (2023) Néphagyományőrzés Bőny községben és a helyi óvodában. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Liszka, Ingrid (2023) Oroszlány Bányászati Hagyományainak Bemutatása. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Takács, Fanni (2023) A bakonyjákói hagyományok, szokások továbbörökítése. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Laposa, Dóra (2023) A magyar lovas kultúra örökségei és hagyományai a források tükrében - Bábolnai kutatás. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Zámbó, Kinga (2023) A népmese útján - Szlovákia területén élő magyar mesemondók élete és munkássága. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Horváth, Rebeka Petra (2023) A nők reprezentációja a magyar médiában napjainkban. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Szegedi, Barbara (2022) Az ősi hitvilág elemei a magyar varázsmesékben. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Kovács, Laura (2022) Babócsa és környéke népi kultúrája, hagyományai. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Lanczinger, Fanni (2022) Borzavár hagyományai a múltban és a jelenben. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Szolanics, Evelin (2022) Hagyományőrzés a Nyírségben. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Török, Lilla (2022) Hagyományőrzés lehetőségei a Tapolca és környékbeli óvodások körében. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Gyenge, Ildikó (2022) Tatabánya és vidéke néphagyományai. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Vranekné Juhász, Hedvig Ágnes (2022) A fazekasság hagyományőrzésének lehetőségei napjainkban : A csákvári fazekasság jelene. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Borsó-Ángyán, Virág (2022) A mese szerepe a gyermekek életében. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Szőke, Petra Tünde (2022) A szóban mondott mese szerepe az audiovizuális eszközök világában. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Simon, Diána (2022) A vers és a mondóka szerepe az óvodás korú gyermek életében. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Kovácsné Kapitár, Petra Anna (2021) Szentpéterfa hagyományai a múltban és napjainkban. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Tima, Viktória (2021) SZÜLŐFÖLDEM, PÁPA-TAPOLCAFŐ JELLEGZETES NÉPHAGYOMÁNYAI, MEGJELENÉSÜK AZ ÓVODÁBAN. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Iván, Szilvia (2021) Andersen mesevilága és a mai óvodás korú gyermekek nevelésében való jelenléte. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Balázsi, Rebeka (2021) Az anyanyelv elsajátításának és a relációszókincs fejlődésének vizsgálata 3-6 éves korú gyermekeknél. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Karafiát, Adrienn (2021) A mese az olvasóvá válás első lépcsőfoka. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Józsáné Vörös, Margaréta (2021) A népi gyermekjátékok szerepe a gyermekek fejlődésében, különös tekintettel a legkisebbek játszóverseire. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Reisner-Szabó, Fanni (2021) A népmese eredete, szimbolikus világa, a mesei jelképek hatása az óvodás gyermekre. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Zax, Ramóna Rita (2020) „ADJ GYÖKERET!” VASKERESZTES HELYI HAGYOMÁNYAINAK MEGISMERÉSE, ÁTÖRÖKÍTÉSE. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Baloghné Szalai, Szandra (2020) Anyanyelvi fejlődés, mesék és történetek szerepe a kisgyermekkorban. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Ovádi, Ágnes (2020) Az anyanyelv-elsajátítás folyamata, a gyermeki szókincs vizsgálata. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Kiss, Szabina Éva (2020) Az élőszavas mesélés és a digitális adaptációk hatása az óvodáskorú gyermekek egészséges fejlődésében. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Palusek, Fanny (2020) Bicske környéki sváb népszokások történelmi áttekintésben. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Gillné Balkovics, Fatime (2020) Győrújbarát a néphagyományok tükrében. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Salamon, Bernadett (2020) Népi hagyományok és szokások Zalaszentgróton a hagyományápolás tükrében. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Németh, Anna Tímea (2020) Női karakterek, archetípusok a magyar népmesékben. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Pitó, Erika Ildikó (2020) SZÉKELYKERESZTÚR ÉS KÖRNYÉKE NÉPI HAGYOMÁNYAI, NÉPSZOKÁSAI. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Horváth, Ágnes Zsuzsanna (2019) Az anyanyelvi fejlődés-fejlesztés folyamata, módszerei óvodáskorban. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Buri, Franciska (2019) Jánossomorja és környékének néprajza. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Wéber, Zoltán (2019) Környe történelmi múltja és a hagyományozódás lehetőségei. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Borbásné Bárdics, Noémi Andrea (2019) Táplánszentkereszt hagyományai régen és napjainkban. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Koók, Dorina (2019) A boszorkány alakváltozatai a mesékben. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Wellesz, Eszter (2019) A hagyományos mesemondás értékei és az adaptáció lehetőségei napjainkban. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Bertalan, Réka (2018) AZ ÖRDÖG ALAKJA ÉS SZEREPKÖRE EGYES SZÉKELYFÖLDI NÉPMESEVÁLTOZATOKBAN. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Fernicz, Eszter (2018) EGY ÉVSZÁZAD ŐRSÉGI HAGYOMÁNYAI ÉS A CSALÁDI EMLÉKEZET. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Simon, Emese (2018) Hitvilág, rítusok és beavatás. A hős beavatásának motívumai Arany László mesegyűjtése nyomán. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Cseke, Anita Ildikó (2018) A MONDÓKÁK, RIGMUSOK JELLEMZŐI, SZEREPÜK ÁTALAKULÁSA A TÖRTÉNETISÉGBEN. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Győriné Erdély, Regina (2018) A SÁRKÁNY SZEREPE A MITOLÓGIÁBAN SÁRKÁNYOK A MAGYAR NÉPMESÉKBEN. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Kovács, Krisztina (2017) Az életfa-motívum szerepe az ősi magyar hitvilágban és a magyar népi kultúrában. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Rábel, Cecília (2017) Boszorkányok a magyar néphagyományok tükrében. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Gerlecz, Nóra (2017) Göcsej népi kultúrája, hagyományai. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Szabó, Bence (2017) Jelhasználati módok az egyes ifjúsági szubkultúrákban. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Mátyás, Karolina Mónika (2017) Mitikus állatalakok a magyar hitvilágban és a mesékben. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Stemler, Ronnie (2017) Társadalmi viszonyok, munkahelyi viszonyok. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Csuk, Valéria (2017) A Vend-vidék népi kultúrája. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Keller, Fanni (2017) A férfi és a női reprezentáció a Nők Lapja című hetilapban. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Farkasné Büki, Ildikó (2017) A hagyományőrzés vizsgálata szülőfalumban, Nádasdon. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Horváth, Evelin (2017) A mondókák, versek, mesék szerepe a bölcsődéskorú gyermek fejlődésében. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Dani, Krisztina (2016) Az ölbeli játékok és mondókák hagyományozásának vizsgálata Sopronkövesden. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Eőry-Major, Dóra (2016) Az ősi magyar hitvilágban élő mitikus lények szimbolikája. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Fodor, Virág (2016) Egy új paradigma: a néptánc fejlesztő hatása a hagyományok alapján. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Kovács, Zsófia (2016) Szülőföldem népi kultúrája: A soproni borvidék poncichter hagyománya és a borturizmus. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Papp, Szilvia Lilla (2016) Udvarlási és házassági szokások Zalaszentgróton és környékén a XX. század közepén és napjainkban. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Sipos, Bence (2016) Virág-világ? A hippi mozgalom és az 1960-as, 1970-es évek ellenkultúrájának elemzése szemiotikai alapon. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Horváth, Anett (2016) A nemek nyelvi dialektusai a társadalmi szerepekben. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Ivánkovits, Izabella (2015) Belenevelődés a hagyományba. A ló megjelenési formái, szerepe a magyar kultúrában és a gyermekfolklorban. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Mikita, Dóra (2015) A beregi szőttes XX. századi története napjainkig. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Török, Bettina (2015) A magyar népi kultúrában, hitvilágban a boszorkány képzete. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Lovas, Marianna (2015) A magyarországi örmény kultúra jellemzői, hagyományai. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Paksi, Katalin (2015) A mese jelenléte a kisgyermekek életében régen és ma. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Kovács, Anita Alojzia (2015) A mondóka és a mese szerepe a kisgyermekkori fejlesztésben. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Böröck-Scheer, Tímea (2015) A pogány magyar hitvilág és az égigérő fa típusú mesék kapcsolódásai. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Fábiánné Tóth, Krisztina (2015) Óvodából iskolába. A nagycsoportos gyermekek beszédmagatartásának vizsgálata egy szűrőeljárás bemutatásával. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Marázné Gách, Zsuzsanna (2014) Nyergesújfalu hagyományai, népszokásai a múltban és napjainkban. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Pápai, Adrienn (2014) Az anyanyelv elsajátításának folyamata, jellemzői gyermekkorban. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Virsinszká, Tímea (2014) Az anyanyelvi fejlődés és az irodalmi tevékenység szerepe a bölcsődében. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Böröczky, Dorina (2014) Az ősi magyar hitvilág elemei a magyar népmesékben,,Aki dudás akar lenni, pokolra kell annak menni". BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Horváth, Krisztina (2014) Jeles napok, népszokások Kapuváron és azok megjelenése az óvodai életben. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Németh, Enikő (2014) Szülőföldem népi kultúrája: Osli ékkövei. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Varga, Tünde (2014) A Tündérszép Ilona és Árgyélus mese motívumainak összehasonlító vizsgálata. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Ruska, Mónika (2014) A német nemzetiségi hagyományok őrzése Herenden A Christkindl-játék vizsgálata. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Tóth, Boglárka (2013) Az anyanyelv fejlődésének vizsgálata a kisgyermekek szókincsének és nyelvtani tudásának összefüggésében. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Nagy, Réka (2013) Az ősi magyar hitvilág elemei magyar varázsmeséinkben. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Szabó, Dóra (2013) Ikervár népi hagyományai és kultúrája. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Wolf, Dalma (2013) Szokások és hagyományok Ágfalván, Lépesfalván és Somfalván. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Kalmár, Zsuzsanna (2012) AZ ANYANYELV FEJLŐDÉSÉNEK VIZSGÁLATA ÉS ÁLLAPOTFELMÉRÉS ÓVODÁSKORÚ GYERMEKEK KÖRÉBEN. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Ürmös, Katalin (2012) „BESZÉDES MESÉINK” AVAGY AZ ŐSI MAGYAR HITVILÁG ELEMEI A MAGYAR VARÁZSMESÉKBEN. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Horváth, Adrienn (2012) A KÖZÖSSÉGI EMLÉKEZET ÉS A HAGYOMÁNYOK MEGJELENÉSI FORMÁI BOKODON. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Balázs, Mónika (2012) Múlt és jelen harmóniája a Zala megyei Gelsén. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Hegyi, Martina (2012) PÜSKI AZ ŐSI MESTERSÉGEK ÉS NÉPHAGYOMÁNYOK TÜKRÉBEN. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Mátyás, Zsófia (2011) Az ősi magyar hitvilág elemei az égig érő fa típusú mesékben. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Eberhardtné Unti, Edina (2011) Az ősi magyar hitvilág elemei és mesei megfelelései a gyermeki gondolkodásban. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Fazakas, Emese (2011) Bukovinai székely identitás a családomban. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Jandl, Jánosné (2011) Hagyományőrzés Dunaszegen. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Hanzlik, Dóra (2011) Szülőföldem - Bajna - történelmének, népi kultúrájának vizsgálata a XX. században. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Csapó, Tímea (2011) Szülőföldem, Bakonyszentkirály népi kultúrája. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Moharos, Lilla (2011) A mondóka, vers, mese szerepe a korai nyelvfejlesztésben. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Kocsisné Vedrődi, Zsuzsanna (2010) Beszédfejlődés a gyermek három éves koráig. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Balázs, Lívia (2010) Fertőrákos hagyományai az évkör mentén. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Némedi, Eszter (2010) Hagyományozódás, szokásanyag Tárkányban. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Cziráki, Anett (2010) Hagyományőrzés Rábapatonán. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Lang, Viktória (2010) Hagyományőrzés a nyugat-magyarországi határvidék egy falujában, Ágfalván. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Németh, Csilla (2010) Játék, tanulás a játékban - a bölcsődei csoportban. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Gombik, Lilla (2010) Népi gyermekjátékok Kocson. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Bálint, Katalin (2010) Rábapatona népi hagyományai. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Sokorai, Anita (2010) Szülőföldem népi kultúrája. Hagyományőrzés és modernség együttélése Oroszlányban. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Hanula-Csordás, Dóra (2010) A kisgyermek beszédfejlődése különös tekintettel a gyermeknyelvi neologizmusokra. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Adamek, Andrea (2010) A népi kultúra, a hagyomány ereje Nagyigmándon. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Tamás, Tünde (2010) Ősi mesterségek Ásványrárón felmenőim nyomán. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Pákozdy, Rita (2009) Az ősi magyar hitvilág továbbélése a magar népmesékben. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Takáts, Krisztina (2009) Az ősi magyar hitvilág és ennek nyomai a magyar varázsmesékben. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Kiss, Virág (2009) A Bakonyalja népi kultúrája az élő emlékezet mentén. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Moharos, Lilla (2009) Berhida hagyományai a helyi közösségben a felnőttektől a gyerekekig. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Zsida, Jánosné (2009) Gyulafirátót hagyományőrzése a felnőtt- és gyermekközösségben. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Krizmanichné Major, Márta (2009) A Hanság és a Rábaköz népi kultúrája. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Mészáros, Andrea (2009) Kemenesmagasi hagyományainak alakulása napjainkig. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Pánczél, Edina (2009) Pannonhalmi hagyományok a múltban és napjainkban. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Schrottné Ukszta, Olga (2009) Peresznye helytörténete, népi hagyományai. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Merőtei, Zsófia Gabriella (2009) Szentpéterfa hagyományai a mútltban és napjainkban. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Gróf, Adrienn (2009) Szülőföldem, Sitke néphagyománya, népzenéje. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Bokor, Krisztina (2009) A hagyományőrzés módjai az Őrségben. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Vargáné Kocsis, Mária (2009) A kisgyermekkori beszédfejlődés folyamata, jellemzői. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Braun, Edit (2009) A mese-, és a versmondás szerepe a kisgyermek anyanyelvének fejlődésében. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Ladocsiné Csehi, Szilvia (2009) A rábaközi hagyományok múltja és jelene. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

A lista elkészítésének dátuma Sun Dec 22 09:33:47 2024 UTC.