Tallózás témavezető(k) szerint

Vissza
Export [Atom feed] Atom [RSS feed] RSS 1.0 [RSS2 feed] RSS 2.0
Találatok száma: 88.

Nagy, Erika Julianna (2022) A bábjáték fejlesztő hatásai az óvodáskorú kisgyermekekre. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Horváth-Németh, Judit (2021) Az Organikus Pedagógia lehetőségei iskolai szociális segítőként a 14-18 éves korosztályban. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Gábor, Bianka (2021) Bábos Játékok a Waldorf Óvodákban: Érzékenyítés, Kreativitás Fejlesztés a Bábok Nyelvén. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Horváthné Szabó , Andrea (2020) A BÁBBOK CSODÁLATOS VILÁGA Bábjátékok és a népi hagyományok kapcsolata a generációk között. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Karcsai, Eliza (2019) A bábjáték szerepe, lehetősége az óvodai angol nyelvi érzékenyítésben. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Czihák, Erikné (2018) A bábjáték szerepe, lehetősége a bölcsődei nevelésben. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Gazsó, Veronika (2018) A BÁBOZÁS SZEREPE EGY MŰVÉSZETI ÓVODA MINDENNAPJAIBAN. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Bors- Balogh, Zsófia (2018) MESEPEDAGÓGIA. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Jagodics, Nikolett (2018) A NÉPMESE FEJLESZTŐ HATÁSA AZ ÓVODÁSKORÚ GYERMEKEKRE Kutatás egy ausztriai óvoda magyar nemzetiségű csoportjának mindennapjaiban. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Perger, Olívia (2017) Meseterápia. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Lakati, Adrienn (2017) Nők és férfiak a mesékben és a mindennapok szolgálatában. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Szvet, Vera (2017) Volt egyszer egy marionettszínház. A fertődi Eszterházy kastély bábtörténete. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Varga, Virág (2016) Báb- és drámajátékok a mindennapi óvodai gyakorlatban (Varga Ilona óvónő tapasztalati munkája). BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Schüller, Andrea (2016) Bábjátékok a mindennapok óvodai életében. Az oroszlányi Brunszvik Teréz és Táncsics Mihály Óvoda bemutatásának tükrében. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Máhr, Judit (2016) Mese a mindennapokban. Hogyan lépjünk át közösen a mese világába. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Balázsyné Süle, Ildikó (2016) Mese szerepe a mindennapokban és előnyei az óvodákban és otthonainkban. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Kiss, Szabina Éva (2016) Meseterápia a bölcsődében. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Egri, Tamásné (2016) A bábok csodás világa. „Kisgyermekek bábjátékai a Vaskakas Bábszínházban”. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Csávás, Dóra (2016) A bábozás szerepe az óvodapedagógiában. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Pavelka, Klaudia (2016) A drámapedagógia jelentősége az óvodai mindennapokban. (Egy gyakorlott drámapedagógus vallomásának tükrében). BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Mikovich, Vanda (2016) A hamvas lányka és hiú mostohája, avagy a két női szerep a Hófehérkében. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Pődör, Ivett (2016) A mese szerepe a gyermeki életben. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Maráczi, Rea (2016) Életsegítő, tanító mesék felnőtteknek + Portfólió. MA/MSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Regős, Mária Rózsa (2016) A zene személyiségfejlesztő hatása a fogantatástól hároméves korig, a ringató foglalkozások tükrében. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Meidlinger, Krisztina (2015) Az iskolai színjátszás története Magyarországon. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Frigy, Lilla (2015) Az óvodás korú gyermekek mesehallgatási szokásai a Vasvári Ficánkoló óvodában. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Szerencse, Alexandra (2015) Mai meséink - A mesék digitális nyelve. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Horváth, Hajnalka (2015) Mit veszítünk mesék nélkül? BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Takács, Dóra Orsolya (2015) A Népmesekincstár Mesepedagógia Módszer alkalmazása az óvodai mindennapokban. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Ticzné Borsos, Gabriella (2015) A bábjáték csodálatos világa : Bábos mindennapok a balatonfűzfői Szivárvány Óvodában. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Mózes, Vivien Petra (2015) A bábjáték kialakulása és szerepe az óvodáskorú gyermekek idegen nyelvi nevelésében. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Cseh, Gréta (2015) A magyar bábjáték története. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Strinyi, Kitti (2015) A mese hatása a kisgyermeknevelők lelki állapotára : "Minden élethelyzetnek megvan a maga meséje". Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Kovács, Nóra (2015) A mese szerepe a lelki egészség védelmében. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Nagy, Marina (2015) A művészetterápia szerepe a lelki egészség megőrzésében, különös tekintettel a Varázsmese Terápiára. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Aranyos, Kinga (2015) A televízió és a ma meséinek gyermekekre kifejtett hatása és vizsgálata a sopronkőhidai tagóvodában. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Huszár, Fruzsina (2015) „A művészetterápia mint alternatív gyógymód”. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Ható, Lilla (2014) Meseterápia – A ligetszépe meseterápiás módszer bemutatása. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Domján, Alexandra Nóra (2014) Művészetterápiák gyógyító hatása Magyarországon, a pszichiátria területén. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Belágyi, Hanna (2014) Néptánc az óvodában. Néptánc, mint érzelmi nevelés és képességfejlesztés egy SNI-s kisgyermek vizsgálatának tükrében. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Gimpel, Anikó (2014) A gyógyító báb, az árnyék és a gonosz a mesében. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Marton, Klaudia (2014) A tetoválás rejtett titkai. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Takács, Alexandra (2014) A táncterápia megítélése az integrált kifejezés – és táncterápia tükrében. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Szüts, Alexandra (2013) Bábjáték a bölcsődében - a bábok és a bábjáték pedagógiai, pszichológiai szerepe. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Tettinger, Virág (2013) Férfi és nő kapcsolata a mesében - ezek hatása a gyermeki lélekre. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Offner, Klaudia (2013) Meseterápia - a mesék csodálatos világa. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Takácsné Szabó, Klaudia (2013) A bábjáték csodálatos világa. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Kovács, Istvánné (2013) A bábok csodálatos világa. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Szita, Bendegúz (2013) A bábok csodálatos világa. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Major, Annamária (2013) A bábok csodálatos világa: bábjáték a mindennapi óvodai életben. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Kavcsákné Gyávolkó, Mária (2013) A bábok varázsa. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Balogh, Ramóna (2013) A magyar bábjátéktörténet. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Pődör, Ivett (2013) A mese szerepe a gyermek életében, meseterápia. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Horváth, Dóra (2013) A mese és a meseterápia szerepe a gyermek életében, valamint megjelenése a felnőttkorban. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Burus, Bettina (2013) A pedagógiai bábjáték értelmezése. A bölcsődei bábjáték. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Viszló, Sára (2013) A táncok terápiás hatása és jelentősége napjainkban. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Pálkövi, Andrea (2013) A népmese, mint tanítási és nevelési segédeszköz a magyar és az osztrák általános iskolai (1-4. osztály) oktatásban. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Klesitz, Ádám (2013) A pedagógia és a környezetvédelem kapcsolódási pontjai lakóhelyemen. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Aranyos, Kinga (2012) Babák és bábok a bölcsődében. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Komáromi, Szilvia (2012) Babák és bábok a tervezéstől a kivitelezésig. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Szalai, Berill (2012) Babák, bábok. A Waldorf babák és alkalmazott lehetőségei. Bábtörténeti kalandozások. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Tényi, Tilda (2012) Bábjáték szerepe és lehetősége a kisgyermekek életében. A színek hatás a mindennapokra. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Zsovár, Adrienn (2012) Bábjáték szerepe és lehetősége a kisgyermekek életében. Egy kisgyermekgondozó tapasztalatai. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Benkő, Ágnes (2012) A DRÁMAJÁTÉK, VAGY BÁBJÁTÉK, MINT A KOMMUNIKÁCIÓS KÉPESSÉGFEJLESZTÉS LEHETŐSÉGE. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Kalmár, Szabina (2012) „Egy cseppnyi varázslat” Bábok a mindennapokban és a gyógyításban. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Wágner, Zsófia Anna (2012) SZŰLŐFÖLDEM ŐSTÖRTÉNETE ÉS MA IS ÉLŐ NÉPRAJZA. A HAGYOMÁNYŐRZÉS JELENTŐSÉGE A SZEMÉLYISÉG FEJLŐDÉSÉBEN. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Csapó, Judit (2012) Szülőfalum őstörténete és ma is élő néprajza. A hagyományőrzés jelentősége a személyiség fejlődésében. (Osli.). BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Horváth, Tekla (2012) A csecsemőszínház. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Pál, Barbara (2010) Csipkerózsika meséje nem csak gyerekeknek. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Gömbi, Éva Dóra (2010) A Grimm-mesék feldolgozási lehetőségei a mindennapok óvodai gyakorlatában. (A mese és a bábjáték a német nemzetiségi óvodák életében, mindennapjaiban. A Békakirály meséje a bábszínpadon.). BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Lovász, Adrienn (2010) Kisgyermekek bábszínháza. A Glitterbird Program. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Szabó, Tünde (2010) Női mesealakok a világirodalom híres meséiben. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Ligner, Beáta (2010) Női mesealakok szerepe, a világirodalom meséiben. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Szalay, Zsuzsanna Andrea (2010) A jó és gonosz a mesében és az életben. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Kilácskó, Adrienn (2010) A mesefeldolgozás lehetősége az óvodában. "Az aranytulipán" című mese feldolgozása báb- és dramatikus játékkal. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Vidra, Mónika (2010) A mesében olvasott gonosz szerepe a gyermekek lelki világában. Jancsi és Juliska mese hatása a győri Bisinger Óvoda gyerekeire. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Németh, Anett Éva (2009) At árnyék és a gonosz a mesében. A Grimm mesék elemzése tükrében. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Kiss, Virág (2009) Bábjáték szerepe a soproni bölcsődék mindennapjaiban. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Magyar, Kató Blanka (2009) Képeslapok a női lélek mélységeiből. (A női bűnök és segélykiáltások megjelenítése egy bábelőadás tükrében). BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Erdélyi, Csilla (2009) Meseelemzés - a női alakok kettőssége a Grimm mesékben. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Csoltói, József (2009) Néptánc egy életen át. (Egy táncoktató tapasztalatai a néptánc fejlesztő hatásairól a leendő szociálpedagógus szemével). BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Jurina, Beáta (2009) Pedagógus kontra bábszínház. (Zalaegerszegi Griff Bábszínház). BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Iván, Annamária (2009) A drámapedagógia lehetősége a Komédiás Magyar Integrált Színház zsirai csoportjának fejlesztésében. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Kiss, Ildikó (2009) A női lélek útja a Grimm testvérek meséiben. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Sipos, Lászlóné (2009) A női lélek útja Ámor és Psyche mítoszán keresztül. BA/BSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Rózsa, Anita (2008) Babák és bábok a tervezéstől a kivitelezésig. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Beliczay, Krisztina (2008) Drámajáték, mint a kreativitás eszköze, lehetősége. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

Magyar, Dóra (2008) A bábjáték szerepe és lehetősége a kisgyermekek életében. Egyéb, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

A lista elkészítésének dátuma Wed Nov 20 08:23:28 2024 UTC.