Joó, Eszter Mária (2021) A pandémia hatásainak kezelése és a vezetők fejlesztése coaching eszközökkel egy multinacionális vállalat példáján bemutatva. Egyéb, Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar (volt Közgazdaságtudományi Kar).
PDF
KPLCOH-21_06.pdf Hozzáférés joga: Csak nyilvántartásba vett egyetemi IP-kről nyitható meg Download (1MB) |
Absztrakt (kivonat)
Szakdolgozatom témáját a vizsgált multinacionális vállalatnál szerzett személyes tapasztalatom miatt választottam, amit az egyetemen tanult elméleti ismeretekre alapozva vizsgál-tam meg közelebbről. A szervezetnél kutatást végeztem a HR vezetők körében, ehhez a mélyinterjú eszközét használtam. Azért választottam ezt a módszert, mert a téma érzelmi jellege ezt kívánta, illetve minél személyesebb, árnyaltabb válaszokat szerettem volna kapni interjúalanyaimtól. Kutatásom tárgy az volt, hogy a pandémia hatását minél mélyebben és szélesebb körben feltárjam - a vállalat HR területen dolgozó vezetőit vontam be, mert a hivatalos felmérések szerint rájuk kiemelten nagy nyomás nehezedett a világjárvány megjelenésétől kezdve. Ennek oka, hogy nem csak saját közvetlen beosztottjaikat kellett támogatniuk munkahelyi vezetőként, hanem munkáltatóként a szervezet valamennyi munkavállalója tekintetében is helyt kellett állniuk, a jogi szempontoknak is megfelelve. Ezt az extrém terhelést a kutatásba bevont HR vezetők is alátámasztották. Részletesen kifejtettem, milyen intézkedésekkel enyhítette a szervezet a pandémia negatív hatásait, milyen módon gondoskodott a munkatársairól, és hogyan élték meg ezt az időszakot a HR vezetők. Mivel napjainkban egyre nagyobb kihívást jelent az állandóan változó környezetnek – ilyen a pandémia okozta krízishelyzet is - való megfelelés, kutatásom másik területe a vezetőfejlesztésre, annak lehetőségeire irányult. A coaching szemlélet bevezetésére tettem javaslatot. Ehhez elsőként az interjúalanyok személyes coaching tapasztalatait gyűjtöttem össze, majd arra kerestem a választ, miben látják a coaching szemléletű vezetés kiterjesztését a vállalatnál. A jelenlegi helyzetből, a már meglévő gyakorlatból kiindulva készítettem egy tervet a vezetők fejlesztésére, coaching szemléletük kialakítására. Megvizsgáltam, milyen munka-helyi szituációkat tud egy munkahelyi vezető a vizsgált multinacionális vállalatnál coaching szemlélettel eredményesen kezelni, ennek milyen pozitív hatása van a vezető, a munkavállaló és a szervezet számára. Felsoroltam és részletesen bemutattam az alkalmazható coaching eszközöket és javaslatot tettem a lépésenként történő bevezetésükre. Szakdolgozatom utolsó részében kiválasztottam egy aktuális munkahelyi szituációt - egy áruházvezető személyre szabott fejlődési tervének összeállítását a vezetője támogatásával - és erre építettem fel egy alkalmazható coaching koncepciót.
Magyar cím
A pandémia hatásainak kezelése és a vezetők fejlesztése coaching eszközökkel egy multinacionális vállalat példáján bemutatva
Angol cím
Managing the impact of pandemic and developing managers with coaching tools presented by a multinational company
Intézmény
Soproni Egyetem
Kar
Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar (volt Közgazdaságtudományi Kar)
Tanszékcsoport/intézet
LKK - Üzleti Tanulmányok Intézet
Szak
Témavezető(k)
Helyi kari azonosító
KPLBCOH
Mű típusa: | Szakdolgozat |
---|---|
Felhasználói azonosító szám (ID): | Eszter Mária Joó |
Dátum: | 06 Máj 2022 08:00 |
Utolsó módosítás: | 06 Már 2023 11:13 |
URI: | http://diploma.uni-sopron.hu/id/eprint/8510 |
Actions (login required)
Tétel nézet |