Sándor, Alexandra Valéria (2019) Plasztikai sebészeti magánklinika informatikai rendszerének kialakítása. Egyéb, Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar (volt Közgazdaságtudományi Kar).
PDF
KOE-19_10.pdf Hozzáférés joga: Csak nyilvántartásba vett egyetemi IP-kről nyitható meg. Embargo lejáratának dátuma: 2034 Download (2MB) |
Absztrakt (kivonat)
Napjainkban már nem működhet vállalkozás informatikai rendszer nélkül. Különösen igaz ez az egészségügyre, ahol bizalmas adatokkal kell bánnunk, amelyeken szó szerint életek múlhatnak. Jelen diplomadolgozat egy plasztikai sebészetre specializálódott – két rendelő-helyiséggel, két invazív operációkra alkalmas nagyműtővel, két ambuláns „kisműtővel”, illetve tíz ágynyi kórteremkapacitással rendelkező – magánegészségügyi intézmény teljes praxismenedzsment rendszerének kialakítására tesz konkrét, saját tapasztalatokkal és szakmai-szakirodalmi érvekkel alátámasztott javaslatot. A dolgozat elején a saját fejlesztésű rendszer mellett és ellen szóló érveket, valamint az ezek közötti döntés folyamatát vázoljuk fel. Megállapításra kerül, hogy a jelenleg elérhető kész rendszerek adaptációja csak párhuzamos külső rendszerek alkalmazásával valósulhatna meg. Az átláthatóság és a praktikum az adminisztrációs terhek csökkentésének érdekében azonban megköveteli, hogy valamennyi funkció egyetlen, saját igényekre fejlesztett szisztémában kapjon helyet. Ezt követi a tervezett alrendszerek, azaz modulok kifejtése azok szükségességének ismertetésével, a tárolt adatok és az adat inputok tárgyalásával, a fejlesztési költségek becslésével, valamint az esetleges további tudnivalókkal (adatimport és –export lehetőségek, értesítések, továbbfejlesztési perspektívák). Elsőként a „virtuális kartonozóként” funkcionáló Páciensnyilvántartó modult mutatjuk be, mely a rendszer „gerincét” adva kapcsolatban áll az összes többi modullal. Másodikként a Várólista modult részletezzük, amely megfelelő kialakítás mellett várhatóan nagymértékben hozzájárul a megtérüléshez. Harmadikként a valamennyi pácienseket és/vagy munkatársakat érintő eseményt rögzítő Naptár kerül górcső alá, melyet a helyiségek optimális kihasználását elősegítő Helyszínszervező követ. A humán erőforrással kapcsolatos adatokat és műveleteket a Munkatárs-nyilvántartó teszi lehetővé, a tárgyi feltételeket pedig a Készletnyilvántartó segít garantálni. Ezután a bevételeket, a kiadásokat és a pénzügyi terveket egyaránt rendszerező Pénzügyi modul leírása jön, végül pedig a teendő-listaként működő Feladatkezelő modulé. A rendszer részeinek kifejtését a várható előnyök taglalása teszi teljessé tucatnyi – önmagában is számottevő – pozitívum megfogalmazásával, illetve a megtérülésre vonatkozó becslés összefoglalásával. Zárásképpen javaslatot teszünk az adattárolás módjára, s le-vonjuk a konklúziót, miszerint mindenképpen érdemes nekilátni a fejlesztésnek, hiszen ennek az intuitív és intelligens rendszernek előreláthatólag 24 héten belül megtérül a fejlesztési költsége.
Magyar cím
Plasztikai sebészeti magánklinika informatikai rendszerének kialakítása
Angol cím
IT Management System of a Private Plastic Surgery Clinic
Intézmény
Soproni Egyetem
Kar
Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar (volt Közgazdaságtudományi Kar)
Tanszékcsoport/intézet
x - ARCHIV KTK - Közgazdasági és Módszertani Intézet (megszűnt: 2021.06.30.)
Szak
LKK - Egészségügyi menedzsment szakirányú továbbképzés (PG)
Témavezető(k)
Mű típusa: | Diplomadolgozat (Egyéb) |
---|---|
Felhasználói azonosító szám (ID): | Alexandra Valéria Sándor |
Dátum: | 09 Máj 2019 11:04 |
Utolsó módosítás: | 09 Máj 2019 11:04 |
URI: | http://diploma.uni-sopron.hu/id/eprint/5201 |
Actions (login required)
Tétel nézet |