Két piacvezető multinacionális cég vállalati képzésének összehasonlítása

Orbán-Csog, Tímea (2022) Két piacvezető multinacionális cég vállalati képzésének összehasonlítása. MA/MSc, Benedek Elek Pedagógiai Kar.

[thumbnail of Orbán-Csog Tímea-Két piacvezető multinacionális cég vállalati képzésének összehasonlítása-Diplomadolgozat.pdf] PDF
Orbán-Csog Tímea-Két piacvezető multinacionális cég vállalati képzésének összehasonlítása-Diplomadolgozat.pdf
Hozzáférés joga: Csak nyilvántartásba vett egyetemi IP-kről nyitható meg. Embargo lejáratának dátuma: 25 Március 2037

Download (1MB)

Absztrakt (kivonat)

A multinacionális vállalatok a vállalati versenyelőnyük egyik fontos forrásaként tekintenek a kiképzett és fejlesztett munkaerőállományra. A versenyszféra erősödése, a globalizáció és a folyamatos technikai fejlődés új követelményeket támasztanak a munkavállalókkal szemben, ami a vállalatok számára megoldandó feladatot jelent. A vállalati vezetés erre megfelelő emberi erőforrás fejlesztéssel tud hatékonyan reagálni. Ezeket a fejlesztési szükségleteket meg kell határozni és megfelelő képzési tervet készíteni hozzá. Ez meghatározza az emberi erőforrás-menedzsment egyik növekvő jelentőségű területét, az emberi erőforrás-fejlesztést. A személyzetfejlesztés területén elkerülhetetlenné válik a folyamatos képzés, a lifelong learning, vagyis az élethosszig tartó tanulás. A multinacionális vállalkozások gazdasági szemléletmódja egyre jobban tudásbázisú, és a humán erőforrás tudásának, kompetenciájának fejlesztése meghatározó szerepet kap, ezért az emberi erőforrás fejlesztés nélkülözhetetlen elemének tartom a vállalatvezetők HR ismereteinek fejlesztését is. Meglátásom szerint, hogy egy szervezet sikeres legyen, ez elengedhetetlen. Az általam vizsgált vállalatok a termelőszférában folytatják gazdasági tevékenységüket, ami azt jelenti, hogy a piaci igények hatással vannak a termelési technikákra, folyamatokra, akár új igényeket is létrehozhatnak. Ezen igényeknek való megfelelés is generálja a képzések változtatását, bővítését. Mindezt figyelembe véve az anyavállalatoktól jövő iránymutatást követve mindkét vállalat egy hatékonyan működő képzési rendszerrel rendelkezik, alapul véve a személyes karrierutakat, fejlődési irányokat. Összességében a képzéseik motiváló tényezőként hatnak a munkavállalóikra, akár a fizikai állományt, akár a szellemi állományt vizsgáljuk és hozzájárulnak a vállalatok sikerességéhez, versenyképességéhez. A dolgozatomban bemutatott mindkét multinacionális vállalat sikeresen alakította át a képzéseit, felmérve a munkaerőpiaci igényeket és a világjárvány okozta új kihívásokat.

Magyar cím

Két piacvezető multinacionális cég vállalati képzésének összehasonlítása

Angol cím

Comparison of corporate training of two market management multinational enterprises

Intézmény

Soproni Egyetem

Kar

Benedek Elek Pedagógiai Kar

Tanszékcsoport/intézet

BPK - Társadalom-, Szociális és Kommunikációtudományok Intézete

Szak

BPK - Emberi erőforrás tanácsadó (MA)

Témavezető(k)

Témavezető neve
Beosztás, tudományos fokozat, intézmény
Email
Sipos, Éva
Tanársegéd

Mű típusa: Diplomadolgozat (MA/MSc)
Felhasználói azonosító szám (ID): Tímea Orbán-Csog
Dátum: 24 Okt 2022 13:09
Utolsó módosítás: 24 Okt 2022 13:09
URI: http://diploma.uni-sopron.hu/id/eprint/8589

Actions (login required)

Tétel nézet Tétel nézet