Csizmadia, Petra (2018) Biztonsági övek dinamikus töréstesztjeinek logisztikai folyamatfejlesztése. MA/MSc, Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar (volt Közgazdaságtudományi Kar).
PDF
Biztonsági övek dinamikus töréstesztjeinek logisztikai folyamatfejlesztése - Cs.P.pdf Hozzáférés joga: Csak nyilvántartásba vett egyetemi IP-kről nyitható meg. Embargo lejáratának dátuma: 23 Április 2033 Download (2MB) |
Absztrakt (kivonat)
Témámat a sopronkövesdi Autoliv Kft. autóipari beszállítónál választottam, ahol utasvédelmi berendezéseket (biztonsági övet és zárat) gyártanak és szállítanak elsősorban a német autóipar számára. A választásom a labor vizsgálatokra esett, mivel 2017. szeptemberétől ezen a területen dolgoztam labor logisztikus gyakornokként. A dinamikus labor két és fél éve működik Magyarországon, így külföldi mintát alapul véve alakultak ki a folyamatok, tehát nem egy szabványosított folyamatról van szó. A dolgozatom célja, hogy meghatározzam a fejlesztendő területeket a magasabb tesztelési hatékonyság eléréséhez. Ehhez meg kellet ismernem a jelenlegi dinamikus labor mintavételezési, regisztrálási és tesztelési folyamatának rendszerét. Vizsgálatom során a lean szempontjait alapul véve, megállapítottam, hogy a folyamat lelke és motorja a logisztikai rendszer. A hét veszteség típusból kettő is megjelent a rendszerben, ilyen a felesleges mozgások, illetve folyamatok. Ezeket a veszteségeket a gyakorlati tapasztalataim alapján véltem felfedezni és ezen hibák feltérképezéséhez és megoldásához a spagetti diagramm nyújtott segítséget. Az útvonalakat elemeztem a munkafolyamatokkal összevetve, s ebből levontam a következtetéseket, miszerint a labor logisztikus és a technikusok kapcsolata szorul optimalizálásra. Így ezeket a szempontokat figyelembe véve megoldásként megterveztem a tesztelésre váró minták polcának optimális elhelyezését, ezáltal elérhetővé válik a minták gyártástól számított napok optimalizálása a tesztelésig. A minták bekészítési módszerének kialakításán kívül a kondicionáló folyamatban láttam potenciált. Javaslatként megállapítottam, hogy egy saját kondicionáló berendezés használatával megszűnnének a plusz csomagolási és szállítási idők, melyek a külföldi leányvállalathoz történő küldés során keletkeznek, így le lehetne szorítani a gyártástól eltelt napok számát a kondicionálás idő nagyságára. További hatékonyság növelés is elérhető a következő fejlesztésekkel: minták beérkeztetésének változtatása a termelésből a laborba, iroda és mérőhelyiség átrendezése, felesleges nyomtatás megszüntetése, leltár pontos vezetésének fontosságának kiemelése és a raktár optimális átrendezése. Összességében elmondható, hogy ezekkel a változtatásokkal és minimális befektetésekkel is rendkívül sok időt nyerhetünk a tesztelések során, a regisztrálási és berendelési folyamatokban. Az optimalizálásokkal megvalósul a termékek tesztelési idejére vonatkozó elvárás, hatékonyabbá válnak a tesztelési folyamatok és a kapacitáskihasználtság is nő.
Magyar cím
Biztonsági övek dinamikus töréstesztjeinek logisztikai folyamatfejlesztése
Angol cím
Logistic process development of dynamic sled test of seatbelts
Intézmény
Nyugat-magyarországi Egyetem
Kar
Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar (volt Közgazdaságtudományi Kar)
Tanszékcsoport/intézet
x - ARCHIV KTK - Üzleti Tudományok Intézet (megszűnt: 2021.06.30.)
Szak
LKK - Vállalkozásfejlesztés mesterszak (MA)
Témavezető(k)
Helyi kari azonosító
KMAN-18/01
Mű típusa: | Diplomadolgozat (MA/MSc) |
---|---|
Felhasználói azonosító szám (ID): | Petra Csizmadia |
Dátum: | 15 Okt 2018 13:43 |
Utolsó módosítás: | 06 Már 2023 10:38 |
URI: | http://diploma.uni-sopron.hu/id/eprint/4167 |
Actions (login required)
Tétel nézet |